„Közlekedjünk együtt, vigyázzunk egymásra!”

 

KEVE, azaz „Közlekedjünk együtt, vigyázzunk egymásra!” – ezzel a címmel immáron többszöri alkalommal tartottunk rendhagyó tanórát a Dobozi Általános Iskola 1. osztályos diákjainak.

A tanóra keretein belül a gyermekek több jelzőtáblával is megismerkedtek, valamint megtanulták mit is jelentenek, hogyan kell az utasításait végrehajtani. Ilyen például a „STOP” valódi nevén, „Állj. Elsőbbségadás kötelező!” jelzőtábla, az „Egyirányú utca” jelzőtábla vagy a „Kijelölt gyalogátkelőhely” jelzőtábla.

Alap szinten bemutatásra került részükre milyen is az, ha rendőr irányítja a forgalmat. Valamint gyakorlati óra keretein belül, az iskola előtti ’Kijelölt gyalogátkelőhelyen” gyakorolhatták, hogyan kell szabályosan és biztonságosan átkelni az úttesten.

A további órák keretein belül elmélyítjük tudásukat és folyamatos gyakorlással készítjük fel őket arra, hogy a közúti közlekedésük során szabályosan és biztonságosan tudjanak közlekedni.

Kónya Orsolya r. őrmester