„Akkor jó a világ, ha jó benne gyereknek lenni”

A Dobozi Általános Iskola egyik hagyományos rendezvénye a Gyermek - és Sportnap, melynek ösztönzője Véghelyi Balázs eme mondata. Minden évben próbálunk olyan programelemeket, játékos feladatokat belecsempészni ebbe a napba, amitől a gyerekek jól érezhetik magukat. A program reggeli tornával kezdődött, ahol „Ram sam sam” és a „Kacsatánc” zenéjével ráhangolódhattunk az akadálypálya feladataira. A vegyes korosztályú csapatok vezetői a nyolcadikosok voltak, akik némi bizonytalankodás és rájuk nem jellemző félénkség után, rendkívüli helytállással és rátermettséggel vezették a csapatukat végig a feladatokon. A hangulatot tudtuk fokozni, az ezt követő focibajnoksággal. A 4., 5., 6. osztály körmérkőzést vívott, míg a 7. és 8. osztályosok egymással mérkőztek meg. Mindeközben a pályát belengte a paprikáskrumpli illata, ami a Szülői Munkaközösségek és a Dobozi Iskoláért Egyesület jóvoltából bográcsokban rotyogott. Az illatoknak és a felfokozott hangulatnak köszönhetően a gyerekek türelmetlenül várták az eredményhirdetés. Természetesen nem hiába, hiszen érmek és édességcsomagok aranyozták be a napjukat. Végül a kedves szülők tették fel a koronát, a gyereksereget éhségének csillapításával. Éhen senki nem maradt, sőt a paprikáskrumplikat szakavatott zsűri értékelte. Akiknek könnyű dolga nem volt, mert minden osztály szülőcsapata pompás ételeket készített. Köszönjük nekik a részvételt, várjuk őket jövőre is!
Azt gondolom, ezen a napon jó volt gyereknek lenni, és ezáltal hozzájárulhattunk a világ jobbá tételéhez.

Debreceni Hajnalka

Az eseményről készült fotóalbum megtalálható a Dobozi Általános Iskola Facebook oldalán.