„A tudás öröm és dicsőség.”

Nagy izgalommal, kellő tudással felvértezve indultunk el kis csapatunkkal április 15-én a Tudásbajnokság megyei döntőjére, Békéscsabára a számunkra kijelölt Erzsébethelyi  Általános Iskola helyszínére. Tanulóink több tantárgyból- többek között magyar nyelv, matematika, történelem- is bizonyíthatták kiváló felkészültségüket. A versenyzőknek az adott tantárgyból egy 24 kérdésből álló feladatsort kellett megoldaniuk, a feladatok sokszínűek és különböző nehézségűek voltak. Diákjaink a megmérettetésen kiemelkedően helyt álltak, az elért eredmények is bizonyítják. Magyar nyelv: Molnár Petra (8.a) 5., Erdős Angelika (7.a) 6., Rézműves Boglárka (7.a) 7., Hrabovszki András (6.b) 14., Barcsay Rebeka (4.a) 29. helyezést ért el. Matematika: Hrabovszki András (6.b) 8. helyezést szerezte meg. Történelem: Szigeti Boglárka (6.a) 3., Danczik Anna (6.a) 4., Szabó Balázs (7.a) 1. helyezéssel lett gazdagabb a megyei döntőn. Balázs ezzel az eredményével immár másodjára bejutott az országos döntőbe, ami május 28-án Szegeden zajlott le. Egész éves kitartó és szorgalmas munkájának termését learatta, a 8. helyezést szerezte meg. Ezek a szép eredmények szintén azt tükrözik, hogy iskolánknak nem csak helye, de neve is van akár országos versenyeken is. Tanulóink bravúrosan helyt állnak, bármelyik más intézmény diákjaival szemben fel tudják venni a küzdelmet .
Szívből gratulálok az elért eredményekhez! Méltán vagyunk büszkék rátok!