„ Az egészség a legdrágább kincsünk!”

Az egészség jegyében szerveztük meg vetélkedőnket november 28-án délután a felsős évfolyamok számára. Előzetes feladatokkal hangolódtunk a délutánra, érdekes formájú üveget kellett különféle magokkal, termésekkel, aszalt gyümölcsökkel dekorálni, illetve egészséges hozzávalók felhasználásával muffint sütni a 4 fős csapatoknak. A 6. osztály nagy lelkesedéssel készült, minden résztvevőnek meglepetésként gyümölcssalátát, zöldségtálat készített. A délután folyamán a gyerekek többféle olajos magvakat, aszalt gyümölcsöket kóstolhattak. Megismerkedtünk az alma történetével, jótékony hatásával, az egészséges életmód 12 szabályával. Változatos feladványokat – keresztrejtvény,  egészség totó, betűháló, mondatkereső – kellett megfejteni. Szükség volt a leleményességre, ügyességre, furfangra.

A vetélkedő vidám hangulatban telt, mindenki nyert ezen a délutánon. Csak győztesek voltak, hiszen egészségesen, jókedvűen, együtt vetélkedtünk. Köszönjük a segítő kezek munkáját!

 A 6. évfolyam