Óvodából az iskolába

Szeptember 1-jén reggel tanévnyitóval indult az első nap az iskolában. Huszonhat érdeklődő tekintetű kis elsős kapott kiemelt helyet, hogy köszönthessük őket.

 Minden gyermek életének meghatározó élménye az iskolakezdés. A szeptember egy előkészítő időszak. A diákok elsajátítják az olvasáshoz, íráshoz, számoláshoz szükséges apró trükköket. Megismerkednek társaikkal, pedagógusaikkal, az iskolával. A fő tevékenységük most még a játék, amit fokozatosan napról-napra átvesz a tanulás. A könnyebb beilleszkedés érdekében, az óvó nénik az első héten minden nap meglátogatják a kicsiket. Megnyugtató hangulatot teremt a már jól ismert felnőttek jelenléte és a közös élmények. Köszönjük az együttműködést.

                                                                       Szerb Marianna