„Tiszta búzát szedeget a vadgalamb”

Tisztelt Olvasó!

A zene hatalmas dolog. Egy dal megváltoztatja a kedved, emléket teremt. Aki zenével indul az életbe, olyan kincset kap ezáltal, amely átsegíti sok, az életben felmerülő akadályon. Számomra azért is nagyon fontos, hogy tanítványaimmal minél több népdalt megismertessek, megszeretessek. Ismerjék, kik voltak azok a híres zeneszerzők, akiknek műveit hallgatva, szabadon szárnyalva, olyan „álomvilágba” repülhetünk, amely mindenki számára elérhető, s amelyet bárki, bárhol átélhet. Idén márciusban lesz 50 éve, hogy háromszoros Kossuth-díjas zeneszerzőnk, zenetudósunk, zeneoktatónk, népzenekutatónk Kodály Zoltán, már az angyalok kórusát vezényli. Ennek emlékére kerül először megrendezésre iskolánkban az a népdal verseny, mely a „Tiszta búzát szedeget a vadgalamb”elnevezést kapja, s melynek megrendezésére március 31-én 14 órai kezdettel kerül sor a Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár épületében, a minden évben megrendezett Tavaszi Fesztivál záró programjaként. Tanulóink számos népdallal készülnek e jeles eseményre, melyre nagyon sok szeretettel meghívunk minden érdeklődőt. Töltsünk együtt egy nagyon szép délutánt! Hallgassuk meg gyermekeinket, idézzük fel az általunk ismert dalokat, utazzunk az időben, s csalogassuk elő szebbnél-szebb emlékeinket! Soraimat Kodály Zoltán szavaival zárom: „Az ének hűség otthonunkhoz, hűség múltunkhoz, édesapánkhoz, édesanyánkhoz, történelmünkhöz. Hűség az anyanyelvhez, hűség önmagunkhoz.”

Tisztelettel: Pántya Katalin

tanítónő