Fenntarthatósági Témahét - „Egy család, egy virág”

A Dobozi Általános Iskola, mint Örökös Ökoiskola is csatlakozott 2024. április 22–26. között a Kárpát-medencei kampányként meghirdetett Fenntarthatósági Témahéthez. Az idén öt izgalmas környezettudatos témát tartogat a hét: a levegő és élővilága, szabadidő, körforgásos gazdaság, hulladék és tudatos fogyasztás. Mindezek behatóbb tanulmányozását, oktatócsomagok segítségével tudjuk elsajátíttatni a gyerekekkel, amelyek interaktív, játékos formában segítik ismereteiknek bővítését, a környezettudatos gondolkodásuk megszerzését. Pedagógusaink elkötelezettek a fenntarthatóság, illetve a környezeti nevelés iskolai keretek közötti megvalósításában és továbbadásában. A szemléletváltásra a gyermekek a legfogékonyabbak, épp ezért fontos, hogy már iskolás korban megismerjék ennek a jelentőségét és tudatában legyenek személyes érintettségüknek, hiszen kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért. Első „akciónk” az iskola kivirágoztatása, környezetünk még szebbé tétele volt, mikor 120 muskátli palántot ültettünk el 38 virágládába, szorgos kiskezek segítségével. Már csak a jó időt várjuk, hogy minél előbb gyönyörködjünk bennük.

Balogh Lászlóné