XXVI. Területi Versmondó Verseny, Vésztő

2019. április 26-án rendezték meg Vésztőn, a Sinka István Művelődési Központban a 26. területi versmondó versenyt. A térség 17 iskolájából érkeztek tanulók. Iskolánkat 5 gyermek képviselte, s mondott szebbnél szebb verset:

1. évfolyam: Soós Sándor Dávid 1.b

2. évfolyam: Kereki Kincső 2.a, Kölüs Zorka 2.a és Nagy Kende 2.a,

3. évfolyam: Kozák Rebeka 3.a

A megnyitó beszéd után fergeteges műsorral kedveskedtek nekünk az általános iskola első osztályos tanulói. Mondókákkal, kiszámolókkal, népi csúfolódókkal szórakoztatták a közönséget, mely hosszát és minőségét tekintve is tehetséges gyermekekre utal.

Ezután minden évfolyam egy erre kijelölt teremben mondhatta el először a kötelező majd a szabadon választott versét egy 3 tagú zsűri előtt.

Tanulóink sikeresen szerepeltek, a következő helyezéseket érték el:

1. évfolyamon I. helyezett lett Soós Sándor Dávid, 1. b osztályos tanuló

2.évfolyamon Kölüs Zorka, 2.a osztályos tanuló pontszámokat tekintve kissé lemaradva a dobogós helyezésről 5. lett, míg a többiek a középmezőnyben végeztek.

Felkészítő pedagógusok: Kádár Ádámné, Váradi Edit és Vágnerné Lipták Zsuzsanna

Gratulálunk nekik és sok sikert kívánunk a további megmérettetéseken is!

Vágnerné Lipták Zsuzsanna