Varázsceruza

A füzesgyarmati Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola ebben a tanévben is meghirdette „Varázsceruza” címmel anyanyelvi versenyét.

A megmérettetésre 2024. március 5-én került sor. A versenyen tíz iskola diákjai vettek részt Békés vármegyéből, köztük a Dobozi Általános Iskola tanulói is.

A verseny célja az volt, hogy a gyerekek játékos formában változatos feladatok megoldásával bizonyítsák anyanyelvi jártasságukat. Iskolánkat 12 tanuló képviselte, különböző korcsoportokban.

A feladatok egy részét csoportban, másik részét pedig egyénileg kellett megoldani.

A gyerekek nagyon élvezték a versenyt, rengeteg élménnyel és ismerettel gazdagodtak.

Versenyzőinket megvendégelték és minden résztvevő apró ajándékban részesült.

Csapatok tagjai:

2.osztály: Barna Janka Csenge, Köteles Márcselló Sándor, Laskay Merse Péter, és Sztojka Enzo.

3. osztály: Bankó Jáde, Köteles Tamás, Földi Lia Dorina, Megyeri Gréta Vica

Díjazottjaink: A 4. osztályos csapat 3. helyezést ért el.

Tagjai: Bankó Zejnep, Lukucz Lara Hanna, Tóth Marcell és Réda Patrik.

Felkészítő pedagógusok: Botos Tímea, Illik Józsefné, Pásztorné Králik Ildikó és Tóthné Székely Ildikó.

Ezúton szeretnénk megköszönni tanulóink és a felkészítő pedagógusok munkáját!

Ezen felül köszönjük a gyermekek versenyre szállításában nyújtott segítséget Doboz Nagyközség Önkormányzatának és Laskay Péter szülőnek.