Szakma Sztár Fesztivál

Óriási területen, 18 ezer m2-en – a szakmai versenyek mellett – rengeteg kiegészítő programmal várták az érdeklődőket az idei Szakma Sztár Fesztiválon április 24-25-én, Budapesten. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara XVI. alkalommal szervezte meg az országos szakmai versenyeket. A számtalan foglalkozást bemutató, felvonultató fesztiválon a gyerekek maguk is kipróbálhatták az egyes tevékenységeket; a virágültetés, földmozgatás, fémmegmunkálás mellett szimulátor segítségével szereltek, vezettek, sőt valódi járművek is rendelkezésükre álltak. Próbára tették kézügyességüket, logikai készségüket, koncentrációjukat, miközben a szakma legjobbjaitól tanultak. Iskolánk 24 tanulója tett látogatást a fesztiválon.

A még pályaválasztás előtt álló hetedikesek számára vonzó volt a sok lehetőség: ennyi szakma közül lehet választani! A nyolcadik osztályosok épp a napokban kapják meg az értesítést arról, hogy melyik középiskolában folytathatják tanulmányaikat; rájuk a versenyzők hatottak inspiráló módon: jó tanulmányi eredménnyel, szorgalommal ide is el lehet jutni!

Nagyon köszönjük a lehetőséget a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamarának!