Petőfi 200 szavalóverseny

Az Anyanyelvi napok programsorozat május 31-én a Petőfi 200 szavalóversennyel zárult; a 200 évvel ezelőtt született költő gondolatait keltették életre a felsős tanulók. A verseken keresztül ismertük meg még jobban a nemzet költőjét, a forradalmárt, a nemzeti hőst. Kiderült, hogy hatalmas szíve, óriási humorérzéke és tengernyi mondanivalója volt. Közérthetően, egyszerűen szólt mindenkihez, a nép nyelvét beemelte az irodalomba, és a gondolatot állította középpontba. A szavalóversenyre készülve tanulóink szívesen olvasgatták műveit, könnyedén rátaláltak a saját Petőfi-versükre.

Óréné Szabó Erzsébet, a Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár megbízott intézményvezetője és Szigeti Boglárka, iskolánk egykori tanulója, több versíró pályázat győztese, az Elte Bölcsészettudományi karának Média-és kommunikáció szakos hallgatója elfogadta felkérésünket, így ők zsűrizték a versmondókat. Döntésük alapján a következő eredmények születtek:

5-6. osztályos korcsoportban

1.Kölüs Zorka 6. a

2.Nagy István Kende 6.a

3. Szabó Enikő 5.b

Különdíjas Palotás Tímea és Bodóczki Ketrin Hilda 5.a

7-8. osztályos korcsoportban

1. Kárnyácki Lili 7.a
  2. Szűcs Gergő 7.a
  3. Gergely Nikolett 7.a

Különdíjas Kozák Rebeka 7.a

Köszönjük a felkészülést, a tartalmas délutánt!