Nagycsoportos óvodások látogatása az iskolába

A tavasz beköszöntével új izgalmakban lehetett része a nagycsoportos óvodásoknak, hiszen a tanév végéhez közeledve megkezdődött az iskolákba való beiratkozás időszaka. Iskolánk évről-évre nagy hangsúlyt fektet az óvoda-iskola átmenet segítésére, nem volt ez másként ebben az évben sem. A leendő elsősöket először óvodájukban látogatták meg a tanító nénik, ahol betekintést nyerhettek különböző foglalkozásokba és közös játékok keretében meg is ismerkedhettek egymással. Ezt követően 2023. 05. 24-én a nagycsoportosok érkeztek az iskolába egy játékos testnevelés órára. A negyedikes tanulók izgatottan várták és segítették őket a foglalkozás során. Az együtt töltött idő alatt a gyerekek megismerkedhettek osztálytársaikkal, a tanítóikkal és az iskola épületével is. Mindenki nagyon jól érezte magát a délelőtt folyamán.

Nagy szeretettel várjuk jövendőbeli elsőseinket szeptembertől az iskolánkba.

Szatmári Fanni