Bendegúz Tudásbajnokság- A tudás, merészség és elszántság csodája

„Én hiszek a csodában. De a csodát nem csak a természet titokzatos erőiben látom, amelyekre rábízom magam, ha véges tudományom kimerül. Igazi csodának tekintem azt is, amit magam érek el az eszemmel, a tudásommal, az ügyességemmel.”

Joseph Ambrose Jerger

Az igazi csodát teremti meg 1998 óta a Bendegúz Tudásbajnokság tanulmányi versenyeivel.     Játékos, néha mókás, és nagyon izgalmas feladataival segíti elő a versenyzők ismereteinek bővítését. A megszerzett tudására büszke diákokból olyan értékes, inspiráló, támogató közösséget épít, ahová jó tartozni, ahol mindenkinek van esélye megmutatni, miben jó.

Az idei tanévben 23 tanulónk - Ajtai Letícia 5.a, Bankó Jáde 2.a,  Bodóczki Ketrin Hilda 5.a, Czékus Alexa 2.a, Debreczeni Jázmin 5.b, Debreczeni Seherezádé 2.a, Erdős Csilla Kincső 2.a, Földi Lia Dorina 2.a, Hrabovszki Máté 2. a, Hrabovszki Mátyás 6. a, Isztin Rubina Mercédesz 2.a, Kovács Mihály 5. a, Kölüs Zorka 6. a, Megyeri Anna Dóra 7. a, Megyeri Gréta Vica 2. a, Megyeri János 5. a, Mészáros Angelika 4. a, Oláh Attila 2. a, Pribojszki Zsombor 6. a, Szatmári Martin Ferenc 6. a, Sztojka Alisa Naomi 2. a, Takács Gergő 2.a, Tóth Izabella 2.a -  5 tantárgyból  nevezett be a megmérettetésre.

Több diákunk 2 tantárgyból is jelentkezett a versenyre. Felkészítő pedagógusaik: Futakiné Debreczeni Ilona, Illik Józsefné, Szatmári Fanni, Szerb Marianna és Péliné Eszenyi Hajnalka.

Tanulóink a 6 fordulóból álló feladatlapokat szinte hibátlanul oldották meg. Így mindegyikük arany minősítéssel végzett. Kiváló teljesítményük miatt mindannyian bejutottak a megyei döntőbe, amely az idén személyes jelenlét formájában, a Békéscsabai Kazinczy Ferenc Általános Iskolában valósult meg.

Tanítványaink szép eredményeket értek el a következő tantárgyakból: 2. helyezés: Kölüs Zorka történelem és olvasás, szövegértés, 2. helyezés: Megyeri János történelem, 4. helyezés: Pribojszki Zsombor történelem és 7. helyezés magyar nyelv, 4. helyezés: Hrabovszki Mátyás  matematika, 7. helyezés: Szatmári Martin Ferenc matematika, 9. helyezés: Mészáros Angelika olvasás, szövegértés,  10. helyezés: Megyeri Anna Dóra magyar nyelv, 10. helyezés:  Hrabovszki Máté matematika.

A 2. a osztály a tanév során  elnyerte a Tehetségtámogató Közösség Díj feliratú díszes serleget óriási lelkesedésükért. Megemlíteném az idén országos tekintetben 13 osztályközösség nyerte el a kitüntetést.

Nagyon büszkék vagyunk szorgalmas, kitartó tanulóinkra!

Gratulálok eredményes munkátokhoz! Kívánom, hogy minél többször éljétek meg az „Igazi Csodát”!

Péliné Eszenyi Hajnalka