Állatok Világnapja a Dobozi Általános Iskolában

Idén ismét megemlékezett iskolánk október 4-e alkalmával az Állatok Világnapjáról, melyet játékos vetélkedővel tettük még élvezetesebbé. A gyerekek 12+1-es totóval megmutathatták mennyire otthonosan mozognak e témakörben, mint ahogy az állatok mozgásának utánzásával mozgás képességüket. A feladatok, melyeket időre kellett elvégezniük, mind-mind az állatokhoz kapcsolódott.
Pl.: - állati hangfelismerés, - körülírás, mutogatás, rajz, - kirakó, - újságcikk írása: Hogyan véded a föld állatait?, - dalok gyűjtése melyekben állatok szerepelnek + éneklés.
Természetesen eredményhirdetéssel zártuk e mozgalmas délutánt, mely alkalmával kihirdettük a rajzverseny nyerteseit is.

S végül, de nem utolsó sorban kell megemlítenünk kisállat bemutatónkat, ahol közelről ismerhettük meg a gyerekek által behozott kis kedvenceket. Pl.: papagáj, tengeri malac, hal, tyúk.

Tiszta szívvel mondhatjuk, hogy egy nagyon érdekes, jókedvű délutánt töltöttünk együtt, s még sok ilyen maradt a tarsolyunkban.

Csapatversenyek eredményei:
I. hely Párducok: Szabó Anita 1.b, Békési István 2.a, Balog Boglárka 3.a, Brád Tamara 4.b,
II. hely Állatkirályok: Tóth Renáta 1.a, Faragó Natália 2.a, Szűcs Hajnalka 3.a, Varga Ramóna 4.b,
III. hely Villám gepárdok: Nagy Csenge 1.a, Varga Patrik 2.a, Kőszegi Máté 3.b, Barcsay Rebeka 4.a

A rajzverseny eredménye:

1-2. osztályban