AZ ARADI VÉRTANÚK EMLÉKÉRE

Az aradi vértanúk tiszteletére rendeztünk megemlékezést október 4-én. Az ünnepi műsor 170 év távlatából idézte fel az 1849-es eseményeket, a kor hangulatát. Nemzeti gyásznapunkon megfogalmazódott: az aradi vértanúk mártírhalála jelképpé vált. Annak a küzdelemnek és áldozatvállalásnak a szimbólumává, amelyet a magyar nép évszázadokon át folytatott nemzeti függetlensége megteremtésért, társadalmi haladásáért.

Boldog Iskola

A Jobb Veled a Világ alapítvány elnöke, Bagdi Bella 2019. szeptember 18-án, a Budapesti Kongresszusi Központban adta át a 2019-2020-as tanévre vonatkozó Boldog Óvoda és Boldog Iskola címeket, amire már közel 1400 intézmény pályázott, köztük a Dobozi Általános Iskola is.

Tanévnyitó ünnepség

"Kedves Vakáció! Egyre bölcsülő eszemmel nagyon jól tudom,
a te időd sajnos lejárt. A naptárt pergető idő nem ismer könyörületet, s akkora hatalmad még neked sincs, hogy legalább októberig maradhass…" Ezekkel a gondolatokkal búcsúzott iskolánk intézményvezetője, Zsigmond Károly a Vakációtól. A 2019/2020-as tanév elkezdődött. Sok sikert, vidám, tartalmas tanévet kívánunk minden tanulónknak!

Évzáró az iskolában

Tanévzáró ünnepség – milyen szép és beszédes szókapcsolat. Kifejezi, hogy ünnepélyes keretek között zárjuk az iskolai élet egy szakaszát. Van-e okunk az ünneplésre? Határozottan van. Ezt támasztja alá tanulóink többségének bizonyítványa, versenyeken elért eredményeik és a számtalan program, melyen 2018 szeptembere és 2019 júniusa között részt vettünk. Mindenki kivette a részét a munkából, de talán az elsősök számára volt a legkalandosabb, legizgalmasabb ez az év, hiszen ők tették meg a legnagyobb utat: az eddig számukra ismeretlen jelek értelmet nyertek, számokká, betűkké, szavakká formálódtak. Méltán büszke rájuk tanító nénijük.