XVI. Honvédelmi Haditorna

2017. szeptember 29-én egy csapattal részt vettünk XVI. Honvédelmi Haditornán, a békéscsabai Repülőtéren. A csapat tagjai: „Sárgarigók”: Békési Zoltán, Pribojszki Péter, Szabó Martin és Váradi Tamás (8.a) tanulók. 10 versenyszámban mérték össze erejüket és tudásukat másik 20 csapattal: terepfutás, kézigránátdobás, tereptan, lövészet, történelmi tesztlap, fegyverismeret, ügyességi feladat (Mátrix), akadálypálya, egészségügyi ismeretek, kötélhúzás. Minden résztvevő emléklapot és ajándékot kapott. A napot katonai, rendőri és tűzoltósági bemutatók színesítették. Csapatunk a közép mezőnyben, a 12. helyen végzett. A gyerekek jól érezték magukat, s elhatároztuk, hogy a jövő évre felkészítünk egy 7.-es és egy 8.-os csapatot is. Külön szépsége volt odajutásunknak, hogy kerékpárral érkeztünk.

Kiss Pál Gábor