VII. Kortárs versmondó verseny

Hetedik alkalommal rendezték meg a Békéscsabán a Kortárs Versmondó Verseny Kárpát-medencei döntőjét 2019. március 8-án. A verseny megálmodója és szervezője Szabó Istvánné Nagy Magdolna, a Gál Ferenc Főiskola Pedagógiai Karának magyar nyelv és irodalom tanára elmondta: „Minden évben más-más költő vagy költőnő verseiből válogathatnak a versmondók; idén Mentovics Éva műveiből készültek az óvodás és általános iskolás gyerekek.”

 Ebben az évben 28 intézményből közel 230 versenyző jelentkezett erre a rangos megmérettetésre. Intézményünket Dalmadi Rebeka 5.a  és Nyul Zoltán Bence 7. a osztályos tanuló képviselte. Felkészítőjük Futakiné Debreczeni Ilona tanárnő, aki a 4. osztályosok versenyének zsűrizésére kapott felkérést.

A verseny rangját emelte, hogy a zsűri munkájában Mentovics Éva költőnő és Vesztergom Andrea költőnő is részt vett.

Rebeka ezüst, Bence arany minősítést kapott a versenyen nyújtott teljesítményéért. Eredményükhöz gratulálunk!