Tudásbajnokságon

A Bendegúz – Gyermek- és Ifjúsági Akadémia idén is meghirdette levelezős tanulmányi versenyét, a Tudásbajnokságot. Iskolánkban matematika, magyar nyelv és történelem tantárgyban versenyeztek tanulóink, öt fordulón keresztül. A legügyesebbek és legkitartóbbak a megyei döntőn vettek részt 2015. április 17-én Békéscsabán.

Melyik volt a II. világháború legnagyobb tankcsatája? Milyen ruhadarab a pruszlik? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kellett válaszolniuk a résztvevőknek.

A Dobozi Általános Iskolát az alábbi tanulók képviselték a Tudásbajnokság megyei döntőjén:

Magyar nyelvből: Pribojszki Péter, Szatmári Richárd és Tóth Éva 5.a,  Hrabovszki András  5.b,  Molnár Petra és Molnár Nóra 7.a (felkészítőjük Futakiné Debreczeni Ilona), illetve Rézműves Boglárka 6. a (felkészítője Paukertné Szabó Mária). Történelemből: Szigeti Boglárka 5.a, Szabó Balázs 6.a és Puju Kevin 8.b (felkészítőjük Péliné Eszenyi Hajnalka).

A verseny eredményéről levélben értesítik majd az iskolákat.