Törvényszéki látogatást nyertünk

      A Gyermekjogi Világnapi Játék kétfordulós levelezős verseny, melyet az iskolák Diákönkormányzatai számára írnak ki. Egy 5 fős csapat vágott bele a megmérettetésbe: Balog Boglárka 5.a, Szűcs Edina 7.a, Orodán Anita 8.a, Pribojszki Péter 8.a, Szilágyi Petra 8.b.

Az első fordulóban mesét kellett írni, melynek főszereplője a jogtündér. A második forduló az egyetemes gyermekjogokat járta körül.

   A két forduló teljesítésével a Dobozi Általános Iskola bejutott a 6 döntős csapat közé, ezzel meghívást nyerve a Nyitott Bíróság Program keretén belül a Gyulai Törvényszék épületébe, ahol megtekinthették az ott folyó munkát, perszimulációban vettek részt és buzdították őket az ügyvédi pálya választására.

  A díszes épület által lenyűgözve, hasznos információkkal gazdagodva tértünk haza.

Köszönjük az önkormányzatnak a támogatását kisbusza rendelkezésünkre bocsájtásával. Kísérő pedagógus Balog Mária a DÖK segítő tanára.

Balog Mária