Szavalóverseny 2018

Április 19-én a Költészet Napja tiszteletére megrendeztük az alsós szavalóversenyt. A Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár adott otthont rendezvényünknek. Sok-sok izgatott gyermekarc várta az érdeklődő közönséget, hogy bemutathassa verstudását. Utólag bevallom, senki sem vallott szégyent e téren. Bár izgalomban sem volt hiány, a tanulóink olyan magabiztos fellépéssel, őszinte lelkesedéssel szerepeltek, hogy mi felnőttek is megirigyeltük őket. Természetesen, ezt egy hosszú felkészítő munka előzte meg. Tudjuk, hogy a siker titka a szorgalom, a kitartás. S ez most is meghozta gyümölcsét. A tanító néniknek köszönhetően egymásra talált vers és tanítvány. Gyakran hetekig eltart, mire rábukkanunk a legodaillőbb, szinte személyre szabott költeményre. Szerencsére egymást követték a mai, újszerű, életkornak megfelelő alkotások. A varázslat megtörtént, áhítattal fogadtuk be (gyerekek, felnőttek egyaránt) az előadott produkciókat. A nagy jelentkező létszámra tekintettel, valóban nehéz dolga volt a zsűrinek, mint Balog Marika tanárnőnek, Futakiné Debreczeni Icuka tanárnőnek, Szatmári Istvánné - Terike néninek és a DÖK képviseletében Pribojszki Petinek.

Az elért helyezettek:

1. évfolyam:

1. Nagy István Kende (1.a) 2. Szatmári Martin Ferenc (1.a) 3. Szatmári Dominik László (1.a)

2. évfolyam: 1. Fekete Károly (2.a) 2. Vágási Adrienn (2.a)  3. Kárnyáczki Lili (2.a)

3-4.évfolyam: 1. Tóth Renáta (3.a) 2. Óré Bojána Panna (4.a) 3. Békési István (4.a)

Különdíj: Faragó Natália Edina (4.a)  és Köteles Edina Melitta (4.a)

Gratulálunk minden résztvevő tanulónak helyezéstől függetlenül, reméljük, hogy ezután is ilyen szép számban fognak készülni erre a jeles eseményre! A tanulókat felkészítő tanító nénik: 1.a osztály: Illik Józsefné és Váradi Edit, 2. a osztály: Kádár Ádámné, 2. b osztály: Kissné Lukucz Katalin. 3. a osztály: Tóthné Székely Ildikó, 3. b osztály: Szerb Marianna, 4. a osztály: Debreceni Hajnalka.

Köszönettel a Szervezők