Rajzpályázat a Madarak és fák napja alkalmából

A Dobozi Általános Iskola részéről Kiss Rózsa tanárnő rajzpályázatot hirdetett meg tanulóink körében a Madarak és fák napja alkalmából „A mi tavaszunk Dobozon: a természet színei és hangjai” címmel. Az alkotásokat egész alakos madárról vagy madarakról lehetett tetszőleges technikával elkészíteni. Lelkesedésből nem volt hiány, a határidőre sok-sok rajz került a pedagógusokból álló zsűri elé. Rajztanárként az a tapasztalatom, hogy a legtöbb gyerek kissé bátortalan a festékek, a színek használatát illetően. Ebben a témában viszont nem lehetett elkerülni, hogy a sok szép színes madár „csak” néhány színes ceruzával készüljön el. A festékeket és az ügyes ötleteket bátran alkalmazó gyerekeknek sikerült is elkápráztatni a zsűrit, majd a kiállításon a közönséget.

A legjobbnak ítélt alkotások készítői évfolyamonként díjazásban részesültek, és május elsején kiállításon vettek részt a Községi Ünnepség keretén belül.

1. korosztály:

8. korosztály

Szigeti Boglárka 8.a I. hely

Jakab Enikő 8.a Különdíj

Köszönet az alsós és felsős felkészítő kollégáknak.

Szatmári Istvánné