Minket is meglátogatott Alpha 1 PRO robot

     A Békéscsabai Rendőrkapitányság munkatársa, Kutyik Margit hadnagy tartott baleset-megelőzési előadást Alpha robot segítségével február 8-án a 3-4.osztályos tanulóknak. A robot célja, hogy színesebbé, érdekesebbé tegye a baleset-megelőzési foglalkozásokat. Ügyesen végezte a dolgát, a gyerekek izgatottan, érdeklődően hallgatták mind a robot, mind az előadó ismeretátadó, ismeretbővítő előadását. A gyermekközeli légkör megteremtését segítette a robottánc, mely elbűvölte a diákokat, így oldott légkörben folytatódhatott a munka. Az érintett témák: rendőri karjelzések, közlekedési táblák, kerékpárfelszerelés, kerékpározás közben mire figyeljünk. Minden egység után változatos formában megtörtént az ismeretanyag visszakérdezései is, mely során tanulóink jó válaszai megerősítettek abban, hogy sikeres volt Alpha robot munkája a Dobozi Általános Iskolában.

 

                                                                                                                          Balog Mária