MESEMONDÓ VERSENY

2017. január 17-én, kedden a hagyományokat őrizve, megrendeztük iskolánk alsósai számára a mesemondó versenyt. A verseny célja: tehetséggondozás, beszédkészség, szóbeli kifejezőkészség, önfegyelem, kitartás fejlesztése. A mesemondásnak családi összetartó ereje is van. A mesét minden korosztály szereti, mert közben szárnyra kelhet a fantázia, a képzelet. Mese közben ugyan minden megtörténhet, mégis általában az igazság győz.

A mesemondó verseny felhívására idén 26 alsós gyerek jelentkezett a Dobozi Általános Iskolából. A verseny kiírása szerint, egy népmesével méretettek meg a diákok.

Első csoportban: 1-2. évfolyam

Második csoportban: 3-4. évfolyam

A zsűri:

1. Futakiné Debreczeni Ilona, (elnök)
  2. Vágnerné Lipták Zsuzsanna
  3. Könyvtár képviseletében: Baloghné Kati
  4. Diákönkormányzat részéről: Békési Petra

A mesék mágikus világában mindenki, mesemondó és mesét hallgató egyaránt részesült a csodában, az izgalmas kalandban és lelki táplálékban.

A versenyzők sikeres mesemondása nem maradt jutalom nélkül. A lelkes hallgatóság tapsát bezsebelve, tárgynyereményekkel is gazdagodva tértek haza.

Helyezések:

1-2. osztály:    I. Tóth Renáta 2.a