Laborgyakorlatokon

Iskolánk  részt vett a Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium által elnyert pályázat , a TÁMOP 3.1.3-11/2 - A  természettudományos oktatás módszertanának és eszközrendszerének  megújítása a közoktatásban  - Öveges Program - megvalósításában.

A pályázati feltételeknek megfelelően  lehetősége nyílt iskolánknak másik 16 Gyula környéki iskolával együtt , hogy az újonnan felépült , modern természettudományok oktatására alkalmas laboratóriumot használhassák. A projekt során  a felső évfolyamos tanulóink közül 4 alkalommal , alkalmanként 36- an vettek részt a foglalkozásokon , amire külön buszt biztosítottak . Tanulóink megismerkedhettek egy modern , jól felszerelt laboratóriummal , ahol szaktanárok mutattak be nekik érdekes kísérleteket a természettudományok köréből , valamint egyszerűbb kísérleteket végezhettek tanári segítséggel . A foglalkozások célja a természettudományok iránti  érdeklődés felkeltése , mélyítése gyakorlati , tapasztalati úton , valamint 8. osztályosoknál az iskolaválasztás segítése . Tanulóink nagy érdeklődéssel és izgalommal várták a foglalkozásokat, melyek  jó hangulatban teltek, ahonnan új tapasztalatokkal gazdagon tértek vissza.

Hajdúné Szabó Anikó