Jól csak a szívével lát az ember

A következő képek és sorok a 2. a osztály egyik csoportjának olvasásórájába engednek bepillantást, ahol a tanulók gyönyörűen olvastak, új szavakat tanultak, és az is kiderült, hogy tudják, mennyi a hat hónap, mi a függőség, a kompromisszum.  

Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című meseregénye kapcsán komoly gondolatok fogalmazódtak meg, működtek az agytekervények, mindenki bekapcsolódott a közös munkába, gondolkodásba. Megcsillant a humorérzékük, tudtak játszani a szavakkal. A tanító néni pedig egy-egy válasz után büszkén dicsérte őket; tudta, hogy most valami fontos történt: közösen élték át a főhős érzéseit. Kedves Anyukák, Apukák, Mamik és Tatik! Iskola után érdemes megkérdezni: miről olvastatok ma az iskolában? Te mit meséltél? Hogy érezted magad? Csoda dolgokról fognak mesélni…