Ismét filharmónia koncerten jártunk

Békéscsabán koncerten voltunk Rózsa nénivel.

A koncerten a Rozsdamaró zenekart ismertük meg, akik népzenét játszanak. Azért ez a nevük, mert a régi felvételeken recsegős a hangzás és ezt ők „letisztítják” róla. Népi hangszereket mutattak be nekünk.

A koncerten a következő hangszerekkel találkoztunk: hegedű, nagybőgő, brácsa, doromb, ütőgardon, pásztorfurulya, kecskeduda és kaval. Alföldi, erdélyi, Maros menti, moldvai és dél-alföldi muzsikát hallottunk.

Bartók Béláról megtudtuk, hogy Békés megyében, valamint 1906-ban Dobozon is gyűjtött népdalokat. A fotóhoz a teljes zenekar csatlakozott hozzánk:

Csonka Ferenc(hegedű, prímás), Nagy Gábor(brácsa=mély hegedű),
Kisgyőri Krisztián(nagybőgő), Patyi Zoltán(hegedű,prímás)

Ezúton köszönjük Doboz Nagyközség Gondozási Központjának, hogy utazásunkhoz segítséget nyújtott, és a kisbusszal támogatta művelődésünket.

Balog Boglárka (fotó), Szűcs Hajnalka, Szabó Szilvia (5.a)

Szikszai Nikolett és Kiss Réka (5.b)