IRODALMI VETÉLKEDŐ

A Dobozi Általános Iskolában idén egy játékos vetélkedő keretében emlékeztünk meg a költészet napjáról. Az anyanyelvi versenyhez hasonlóan itt is hét csapat indult. A vetélkedőn a versek és költők ismeretére épülő játékos feladatok mellett kreatív feladatok is előkerültek. Volt rímkereső, versírás megadott szempont alapján, képvers készítése, költők felismerése arckép alapján.

A feladatsort Zombai Attila tanár úr állította össze. A csapatok munkáját szakmai zsűri pontozta, melynek tagjai Balog Mária és Futakiné Debreczeni Ilona tanárnők voltak.  A másfél órás, jó hangulatban eltelt vetélkedő közben és után a zsűri megfeszített tempóban javította, értékelte a feladatlapokat, miközben a csapatok izgatottan várták az eredményeket.

A sorrend a következő lett:

  1. 8.b
  2. 8.a
  3. 6.a

A nyertes csapatok tagjai természetesen itt is jutalomban részesültek. A vetélkedőt hagyományteremtő szándékkal rendezte iskolánk, s reméljük, jövőre is ilyen nagy érdeklődés mellett adhatunk otthont a költészet napja megünneplésének.