Fox International English Competition 2017

Magyarországon már 4. alkalommal, Fox Nemzetközi Angol Verseny!

Ez a nemzetközi verseny 2001 óta kerül megrendezésre. 2014-ben Magyarországon is elérhetővé vált az iskolák és diákjaik részére ez a komoly múlttal rendelkező megmérettetés.

A regisztráció után a versenyző tanulók - postai úton - megkapták a korosztályuknak megfelelő angol nyelvű könyveket. Iskolánkból Erdős Angelika 8.a és Rézműves Boglárka 8.a nevezett a versenyre. Excalibur című , történelmi témájú olvasmányt kellett elolvasniuk.

A verseny egy fordulóból állt, melynek megrendezésére a versenyzők iskoláiban került sor.

A gyerekeknek 30 felelet-választós kérdésre kellett, hogy válaszoljanak, 75 perc állt a rendelkezésükre. A témakörök: nyelvtan, szókincs, helyesírás, kiejtés, kifejezések és kérdések a brit és az amerikai kultúrával valamint az angol nyelvű olvasmánnyal kapcsolatban. A 364 versenyző nyolcadikos tanulók közül Erdős Angelika 18. , Rézműves Boglárka 29. helyezett lett. Gratulálunk a szép eredményhez!

Bálint Beáta felkészítő

angol szakos tanár