Filharmónia Koncerten jártunk

2018. december 11-én, kedden délelőtt volt az Ifjúsági Filharmóniának a nyitó-koncertje, melyre 9 tanulóval mi is ellátogattunk. Az előadók Szegedről jöttek, 5 férfi énekes, akik az acapella (=hangszeres kíséret nélküli éneklés) nagyszerű hazai képviselői.

Az együttes neve: Fool Moon. Bevezettek bennünket az acapella műfaj alapjaiba. Rövid történeti áttekintést kaptunk a műfaj kialakulásáról és továbbéléséről: Őskortól-napjainkig. Minden stílusból kaptunk egy kis ízelítőt; megtanultuk, hogy a középkorban a komolyzene az volt, ami a templom falain belül maradt és latinul szólt: ez volt a gregorián. A középkor könnyűzenéje pedig a templom falain kívül hangzott, saját anyanyelven: ez volt madrigál. A mi népdalaink is ilyen acapell-ák, melyek összegyűjtésének tekintetében világ elsők vagyunk mi magyarok, a közel 250ezer összegyűjtött dallammal. 1492 hozta a nagy áttörést Amerika felfedezésével és az afrikai rabszolgák Amerikába hurcolásával. Megjelent az improvizáció(=rögtönzés) és vele együtt a blues műfaja. A nehéz sorban jelen volt az Istenbe kapaszkodás a gospel és a spirituálé műfajában. Majd következett a Rock and Roll, Elvis Presley, azután a Rap, a Hiphop.

A Fool Moon tagjai: Vavra Bence, Mészáros Tamás, Wodala Barnabás, Németh Miklós, Molnár Gábor

 

Molnár Gábor és Vavra Bence nagy örömmel állt a gyerekekkel készített fotóhoz

 

Hallgassák őket az interneten is! https://www.youtube.com/watch?v=3OKjX4eqnAY&t=3s

Kiss Rózsa, ének-zene tanár