Filharmónia koncerten jártunk

Békéscsabán a Swing a la Django című koncerten voltunk Kiss Rózsa tanár nénivel. Django (ejtsd: dzsángó), egy francia-belga cigány muzsikus volt, aki egy tűzbalesetben elvesztette 2 ujját, így csak 2 ujja maradt játszani. A sikeres gitárosnak így nagyon nehéz volt a továbblépés, ő azonban nem adta fel. Gyógyulási idejét kihasználta arra, hogy a gitáron megtanuljon 2 ujjal játszani. Ez a technika fűződik a nevéhez.

A koncerten a következő hangszerekkel találkoztunk: hegedű, tangóharmonika, gitár, cimbalom és elektromos nagybőgő. Megtanultunk jazz zenét hallgatni, megismerkedtünk új kifejezésekkel, például a „rázás” szó jelentése improvizáció (=rögtönzés). Megtudtuk azt is, hogy a tangóharmonikás Gera Gábor békéscsabai származású, aki egy fotó erejéig megtisztelte kis társaságunkat.

Ezúton köszönjük Doboz Nagyközség Gondozási Központjának, hogy utazásunkhoz segítséget nyújtott és a kisbusszal támogatta művelődésünket.

Szigeti Boglárka 8.a