Egy sikeres téli pályázat megvalósulása tavasszal

   A Mancs a Szívhez közösség decemberben írt ki pályázatot egy térítésmentes kutya -gyerek kommunikációs tréning foglalkozás elnyerhetőségére.   

  73 pályamunka érkezett be hozzájuk, ebből 18 iskola pályázata nyert pozitív elbírálást. December 25-én este értesítettek SMS-ben, hogy gratulálnak a Dobozi Általános Iskolának, mert a nyertesek között van. A találkozás április 27-én jött létre, ahol Bora nevű kutyusukkal bemutatkoztak az 5-6.osztályos tanulóknak. Az előadás jól felépített, színes, foglalkoztató jellegű volt. Kezdésként a kutya testbeszédének jelentéseit beszélték át képek segítségével, majd jött egy kis bátorságpróba, mely során a kutyus jutalomfalatokat evett le a bátor gyerkőcök kezéről, homlokáról. A vetélkedő, ügyességi feladatok végig fenntartották a gyerekek érdeklődését, aktivitását, szituációs játékkal tapasztalatot szerezhettek arról, mit kell tenni egy esetleges kutyatámadáskor. A jó hangulatú foglalkozáshoz persze hozzájárult az előadók kedves, humorral gazdagon fűszerezett személyisége. Köszönöm nekik, hogy Budapestről eljöttek, és támogatták munkámat a felelős állattartás szemléletének kialakításában.

 

Balog Mária