Az ember legjobb barátja

„A kutyát kimondottan a gyermekek számára teremtették. Nincs párja a csintalankodásban.”- mondta Henry Ward Beecher. A Dobozi Általános Iskolában nemcsak együtt csintalankodnak, együtt is tanulnak a gyerekek a kutyákkal.

Mint arról a Dobozi Hírmondó 2018. augusztusi számában olvashattunk, a Dobozi Általános Iskola szülői munkaközössége nevében Óréné Szabó Erzsébet Olvasás és ugatás címmel nyújtott be pályázatot  a Tesco „Ön választ, mi segítünk” civil szervezeteket támogató pályázatára, melyen 200.000 forint támogatást nyert el. A pályázatnak köszönhetően 20 kutyaterápiás mesefoglalkozás valósul meg a Dobozi Általános Iskolában. A foglalkozások szeptember óta zajlanak, mindig örömmel, kitörő lelkesedéssel fogadják a gyerekek Mese és Repeta, a két terápiás kutya érkezését. Gulyás Bianka gyógypedagógus, kutyás terapeuta rutinosan vonja be a négylábú segítőket a tanítási órába. A gyerekek szívesen olvasnak a vendégeknek; és ha kell, gyorsabban és több feladatot is elvégeznek, hogy utána láthassák a kutyák trükkjeit. A terápiás kutyák jelenléte motiváló hatással van, rengeteg érzelmet, színt visz a foglalkozásokba. Köszönjük Óréné Szabó Erzsébet munkáját, közreműködését, Zsigmond Károly intézményvezetőnek, hogy nyitott az ötletre, a kollégáknak pedig az együttműködést, mellyel támogatják a kutyaterápiás foglalkozásokat.